החודש השקתי את קולקציית נעלי הקיץ החדשה שלי. זוהי קולקציית הנעליים התשיעית שאני מעצבת, ומבחינתי, כל קולקציה כזו שנולדת היא הגשמה של חלום קטן.

מי שמכיר אותי, לרוב יודע שאני מעצבת תכשיטים. אבל במקור, אני בכלל מעצבת תעשייתית ובעיקר מי שאף פעם לא ממש הצליחה להחליט באיזה תחום של עיצוב היא הכי רוצה לעסוק. לעיצוב תעשייתי (או עיצוב מוצר) הגעתי לאחר שכמעט התחלתי ללמוד אדריכלות והתחרטתי ברגע האחרון. כבר אז ידעתי שמעניין אותי לעסוק בעיצוב מוצרים שמשיקים לתחום האופנה והאביזרים. בשנה השלישית ללימודים שלי נפלה בחלקי ההזדמנות לנסוע לסמסטר באוניברסטת בואנוס איירס, ולהתמחות שם בעיצוב נעליים.

זאת היתה תקופה מדהימה, בעיר מיוחדת ויש לי משם המון חוויות. עם השפה לא היתה לי בעיה (אני דוברת ספרדית כי חייתי עם ההורים שלי במקסיקו שנה ואני גם חצי ארגנטינאית), ויכולתי להתעמק בלימודים בלי קשיי שפה והתאקלמות.

אני והחברות שלי בקורס לעיצוב נעליים בבואנוס איירס

בקורס למדנו איך לבחור את האימום הנכון, איך ליצור גזרה, ואפילו ייצרנו סדרת נעליים. הסידרה שלי עוצבה בהשראת לבוש של תרבויות המזרח בשילוב חומרים וטרנדים מעולם אופנת הרחוב המערבי. אפילו תפרתי בעזרת סנדלר מקומי זוג מתוך הסדרה, וחשבתי לעצמי שזו היתה הרפקתה מעניינת, אבל הסיכוי שאזכה לעצב נעליים באופן מקצועי ומסחרי הוא קלוש.

אבל – לאחר מספר שנים, אחרי שפניתי לעיצוב תכשיטים, והמותג שלי תפס תאוצה, מצאתי את עצמי מגשימה את חלום הנעליים שלי ומעצבת את סדרת הנעליים הראשונה למותג שלי, שיוצרה בסין בזכות יצרן שהסכים לייצר בעבורי כמויות קטנות על פי העיצובים שלי, דבר שהיה מאוד נדיר והצריך זמן רב של חיפושים. במשך מספר שנים המשכתי לייצר את הנעליים שעיצבתי בסין, בעזרת אותו יצרן. אחרי שהפכתי לאמא והנסיעות הארוכות הפכו מסובכות מידי עבורי עשיתי הפסקה מעיצוב הנעליים.

אחרי בקשות חוזרות ונשנות שלכן, הלקוחות שלי, לחזור ולייצר נעליים בעיצובי, החלטתי להעביר את ייצור הנעליים לישראל ומצאתי יצרן מקומי שמייצר עבורי את הדגמים, כאן בארץ.

חוץ מעוד זמן איכות עם הבת שלי, הרווחנו גם נעליים איכותיות הרבה יותר, מעור איכותי, והזדמנות לתמוך בתעשיה המקומית.

עלויות הייצור עלו משמעותית בעקבות זאת, אבל החלטתי לנסות להשאיר את המחירים כמה שיותר קרובים למה שהיו בעבר ולהרוויח קצת פחות, אבל לתת לכן הלקוחות מוצר איכותי שאני שמחה לעמוד מאחוריו.

נעלי סלין מקולקציית קיץ 2016

נעלי לוסיה מקולקציית קיץ 2016

נעלי בקי מקולקציית חורף 2017

בקולקציות הנעליים שלי אני מנסה לבטא את ערכי המותג, ולהשתמש בגזרות וחומרים שהייתי רוצה לנעול בעצמי.

קולקציית הקיץ החדשה שנחתה ממש עכשיו בחנויות ובאתר, מתמקדת בשילוב טקסטורות וצורות – תמצאו בה שילובים של זמש, עורות מנצנצים, צבעי פסטל חלקים וגם עורות מטאליים, שמתייחסים לטרנדים הכי חמים בתחום הנעליים היום. יש בה גם נעליים שטוחות וגם עם עקבים, גם נעליים סגורות וגם פיפ טואוז׳ מושלמות.

 

חייבת לספר לכן שהעונה יש לנו גם קולקציית תיקים מקסימה שאני מבטיחה לכן שלא תצליחו לעמוד בפניה.

 

בקיצור, יש לנו תכשיטים חדשים, נעליים חדשות, תיקים חדשים – עונה חדשה!

אני מוכנה להתחיל את אביב, קיץ 2017. ואתן?

שלכן

שלומית