בשבוע שעבר חגגנו ללילי יום הולדת שנתיים.
הזמן טס כל כך מהר, ובלי ששמתי לב התינוקת המתוקה שלי גדלה והפכה לבן אדם קטן.
היא כבר מקשקשת בלי סוף, סקרנית ושואלת המון שאלות. אוהבת לצחוק ולהצחיק, לעשות שטויות ולשיר שירים. אוהבת לצייר, לרקוד, ללכת לים וללטף כלבים חמודים.

 

בשבת שעברה הזמנו אלינו את המשפחה המורחבת לבראנץ׳ מושקע (את התמונה למטה צילמתי לפני שרוב האוכל הוגש לשולחן). היו סלטים טעימים, ברוסקטות, מאפים וגם אמפנדס ארגנטינאיים שהכין אבא שלי, על פי המתכון המקורי שירש מסבתא שלי.

 

לילי קיבלה הרבה מתנות יפות (על שתיים יפות במיוחד, שנעשו בהרבה יצירתיות ואהבה, אכתוב בפוסט הבא) אבל אחד הדברים שהכי שימחו אותה היתה העוגה שהכנתי עבורה.

במהלך השבועות שלפני יום ההולדת ניסיתי לחשוב על רעיון שישמח אותה ובאותה המידה – שגם אהנה לבצע אותו. למזלי היא עדיין לא בעניין של מותגים ודמויות למיניהם כך שיכולתי ללכת על כל נושא שרציתי. לבסוף בחרתי להכין עוגה שהיא בעצם מסיבת יום הולדת קטנה בפני עצמה.

את עוגת השוקולד שאפיתי ציפיתי בבצק סוכר. מסביב קישטתי אותה בדגלונים – משולשים שחתכתי בסכין והצמדתי זה לזה.

האורחים במסיבה היו חיות פלסטיק (קנויות) שקיבלו כובעים מנייר. על השולחן הקטן הוגשו להן עוגות קטנות מבצק סוכר או פרליני שוקולד (שהיו לי בבית והפכו למאוד שימושיים) מעוטרות בסוכריות קישוט. הם הביאו מתנות עשויות מפרלינים ומקרון ארוזים בסרט בצק סוכר ובלונים, שפיסלתי גם מהבצק. כדי לתת להם מראה מבריק, הברשתי אותם במים, מה שמייצר ציפוי סירופי לבצק.

 

לסיום, תליתי מעליהם שרשרת פרנזים צבעוניים מבד, שבמקרה קניתי באותו שבוע עבור קולקציית הקיץ הבאה…

מאחלת לנו עוד הרבה מסיבות שמחות כמו זו!

 

וכמו שהבטחתי, פוסט על המתנות המיוחדות שלילי קיבלה – כבר בדרך.
שלכן,

שלומית.