לאורך השנים נתקלתי לא פעם בבקשות חוזרות ונשנות מלקוחות וחברות טובות לעזור להן להתאים את התכשיט הכי נכון למבנה הגוף שלהן. לכן אני ממש שמחה לארח הפעם בבלוג את מיכל כהן, סטייליסטית אישית מוכשרת במיוחד, שתניח כאן את כללי היסוד (וגם תשבור כמה).
אז מיכל, הבמה שלך.
 
האהבה לאביזרים, כולל נעליים תיקים וכמובן תכשיטים, התחילה אצלי הרבה לפני העיסוק בסטיילינג, אבל אין ספק שהנטייה שלי לאספנות רק הלכה וגברה מאז שקיבלה צידוק מקצועי :)אני מאוד אוהבת תכשיטים גדולים, עם המון נוכחות ובצבעים בולטים.
Arenal necklace
אבל האהבה הזו שלי לא בהכרח מסתדרת עם חוקי הסטיילינג. מכיוון שאני נמוכה, מומלץ שאבחר בתכשיטים קטנים ועדינים שלא יגרמו לי להראות נמוכה עוד יותר, מסתבר.
Why Delilah does it right with our Jungle necklace
לאחרונה מצאתי את עצמי מהרהרת בכך שאני בטח לא היחידה שמתלבטת אם להקשיב לכללים או פשוט לענוד את מה שעושה לה טוב. לכן החלטתי לנצל את ההזדמנות למפות את כללי ענידת התכשיטים על פי מבני גוף שונים ולספק לכן הצצה להתייחסות (או חוסר ההתייחסות) שלי אליהם.
לפני שנתחיל, חשוב לי לחלוק אתכן את הגישה האישית שלי בכל מה שנוגע לציות לחוקים ולשבירתם: באופן כללי, אני מכבדת אותם אך נוהגת להתייחס אליהם כאל המלצה בלבד. כלומר, אני עושה בהם שימוש כשזה מרגיש לי נכון ומתעלמת מהם טוטאלית אם פריט כלשהו גורם לי להרגיש טוב. הרי אביזרים, ובראשם תכשיטים, מוסיפים כל כך הרבה צבע ושמחה למראה ולמצב הרוח שלנו ואין שום סיבה שנוותר על זה.
עכשיו שביססנו את זה, שנתחיל?
Colorful Kim necklaces by @jerusalembazar
מבנה גוף רחב או קטן מימדים – החוק היבש:
לאישה בעלת מבנה גוף רחב לא מומלץ לענוד תכשיטים קטנים, מכיוון שאלו יצרו דיספרופורציה ויגרמו לה להראות גדולה יותר מכפי שהיא. כך גם להיפך-לנשים נמוכות קומה וקטנות מימדים מומלץ לרוב לא להתהדר בתכשיטים גדולים ומאסיביים, שעלולים ליצור מראה עמוס ולא מאוזן ובכך למעשה “להקטין” עוד יותר את העונדת אותם.
דבר הסטייליסטית:
זה עשוי להיות נכון, אך עם זאת חשוב להתבונן על המראה הכללי המתקבל ולתת עדיפות ברורה לתחושה שלנו – אם אנחנו אוהבות תכשיטים קטנים או מראה עמוס בניגוד לכללים ואנחנו נראות טוב ומאוזנות, אני בעד ללכת על זה.
Trendy Curvy working a long necklace and our suggestion for her
מבנה גוף דובדבני – החוק היבש:
לנשים בעלות מבנה דובדבן, כלומר בעלות חזה גדול ואגן רחב, מומלץ לא לענוד שרשראות קצרות וצמודות מדי לצוואר, על מנת לא לקצר את פלג גופן העליון.
דבר הסטייליסטית:
גם כלל זה עשוי להיות נכון, אבל… חשוב לזכור להתייחס לא רק לאורך השרשרת, אלא גם לעובי שלה, לגודלה וליחס שלה לאורך הצוואר שלנו, מכיוון שכלל זה לא תקף לנשים בעלות צוואר ארוך. גם כאן, הכי חשוב להתבונן על המראה הכללי המתקבל ולהחליט שאם השרשרת עושה לנו את זה ברמת הצבע או הצורה, אין שום סיבה להשמע לכללים.
אגב, לעיתים קרובות ניתן להתאים אורך שרשרת במיוחד לבקשת הלקוחה ולשנות בכך את כל המראה, מבלי להתפשר על הלוק שאהבנו.
The glorious Gabby Fresh and our Canoe and Star Dust necklaces
מבנה אגסי – החוק היבש:
לנשים בעלות מבנה אגס, כלומר בעלות חלק עליון צר ואגן רחב יותר, מומלץ לא לענוד שרשראות ארוכות, שעלולות למשוך תשומת לב מיותרת לאזור האגן. בנוסף, מומלץ ליצור עומס של שרשראות באזור החזה ולמעשה ליצור נפח שיאזן  את האגן.
דבר הסטייליסטית:
אפשר לבחור להתייחס רק לחלק מהכלל וליצור נפח באזור החזה לצורך איזון עם האגן, אבל חשוב לשים לב לעשות זאת במידה ולא ליצור עומס יתר. וכמובן, אפשר להחליט שיש שרשראות שפשוט עושות לנו את זה, גם אם הן לא באורך המתאים ולבחור להתעלם מהכלל לחלוטין.
שווה להתעכב רגע על הכלל האחרון, כי הוא נכון לכל מבני הגוף – תכשיטים מטבעם ממגנטים תשומת לב אל חלק הגוף עליו הם נענדים. נשמע מלחיץ? אין צורך להיבהל, הכוח לגמרי בידיים שלנו. אנחנו הרי אלו שמחליטות איזה תכשיט לענוד, היכן ולאן מתחשק לנו למשוך תשומת הלב 😉
Kim Kardashian putting in some extra spice
unesourisdansmondressing smart & chic wearing our Solaris necklace@
כמו שרובנו יודעות – תכשיטים תמיד מוסיפים טאץ’ אישי, רעננות ועניין לכל מראה ורבות נוהגות להתייחס אליהם כמעין תבלינים שמוסיפים “טעם” למראה שלנו. העניין הוא שבדיוק כמו עם תבלינים – טעם הוא עניין אישי – אחת אוהבת טעמים חזקים ודומיננטיים ואחרת מעדיפה אוכל מעודן יותר.
ההמלצה שלי היא לבחור לפי טעמכן, ולא פחות חשוב – לזכור שטעם יכול להשתנות! לפעמים תעדיפי מראה עמוס ורווי תכשיטים בצבעים וגדלים שונים ולפעמים מרומז יותר, עם שרשרת עדינה בלבד.

 

לפעמים תקומי בבוקר במצב רוח מתוק במיוחד ותענדי תכשיטים בצבעי פסטל.
mamaayann@ with our Seagull bracelet
ולפעמים תרצי ליצור מראה דרמטי ו”חריף” יותר בעזרת תכשיט מיוחד על רקע בגד שחור או לבן.
[email protected] wearing the Dream Catcher necklace
אמצי לעצמך את הכללים שמתאימים לך בזמן נתון, לא צריך לקיים את כולם ולא כל הזמן.
?A bit much or just right
תכשיטים יוצרים מראה מגוון ויכולים להפוך מראה פשוט למעניין ומקורי. הם מקור לשמחה ואמצעי לביטוי אישי, אז תיהנו מהם וממה שהם מאפשרים לכן, שחקו איתם והכי חשוב, בדיוק כמו עם תבלינים – הכי כיף לגוון, להתנסות ולא להיות מקובעות על טעם אחד בלבד.
תודה מיכל!

יש לכן שאלות ספציפיות? אתן מוזמנות לכתוב אותן כאן בתגובות.
מיכל כהן היא סטייליסטית אישית ואתן מוזמנות לבקר אותה בפייסבוק או באתר.